Miło nam poinformować, że po 4 latach prac doczekaliśmy się wreszcie Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii oraz uruchomienia po raz pierwszy w historii Polski dotacji dla właścicieli domów jednorodzinnych na budowę własnej elektrowni słonecznej lub wiatrowej. Dotacja w wysokości 40% dostępna jest tylko w 2015 roku!

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych budową własnej elektrowni słonecznej do skorzystania z unikalnego internetowego kursu, przeznaczonego dla przyszłych słonecznych inwestorów. Kurs został przygotowany przez ekspertów Fundacji Planeta przy udziale specjalistów z EKOCENTRUM ICPPC i koncentruje się na praktycznych aspektach realizacji inwestycji, z pominięciem technicznego i naukowego żargonu.
SZCZEGÓŁY:
http://www.ekademia.pl/kurs/fotowoltaika-praktyczny-kurs-dla-przyszlych-prosumentow#t42302

WIĘCEJ:
16.01.2015 Sejm przyjął Ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii. Ustawa została skierowana do Senatu, a w lutym powinna trafić do Prezydenta do podpisu.

Tego samego dnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił procedurę, dzięki której już wkrótce dostępne będą 40% dotacje do fotowoltaiki z programu PROSUMENT. Lista wyłonionych w konkursie banków zostanie ogłoszona już 08.02.2015!

Ponieważ dotacja w wysokości 40% dostępna jest tylko w 2015 roku (od 01.01.2016 zostanie obniżona do 30%), a ilość środków jest ograniczona, wszyscy zainteresowani powinni już teraz zacząć myśleć o realizacji swoich inwestycji.

Dlatego chcieliśmy zachęcić wszystkich na poważnie zainteresowanych budową własnej elektrowni słonecznej do skorzystania z unikalnego internetowego kursu, przeznaczonego dla przyszłych słonecznych inwestorów. Kurs został przygotowany przez ekspertów Fundacji Planeta przy udziale specjalistów z EKOCENTRUM ICPPC i koncentruje się na praktycznych aspektach realizacji inwestycji, z pominięciem technicznego i naukowego żargonu.

http://www.ekademia.pl/kurs/fotowoltaika-praktyczny-kurs-dla-przyszlych-prosumentow#t42302

Jesteśmy pewni, że wiedza zawarta w tym materiale będzie niezastąpiona na dalszym etapie związanym z planowaniem oraz realizacją inwestycji we własną elektrownię słoneczną. Pozwoli wybrać najbardziej optymalne rozwiązania i może zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Pozdrawiamy,
Zespół EKOCENTRUM ICPPC, www.eko-cel.pl