Łączymy trzy niezwykle ważne elementy: eko-agroturystykę, produkcję dobrej jakości żywności i korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Witamy w Słonecznych Gospodarstwach w Polsce!

Miłośnicy pięknych krajobrazów i wyśmienitego jedzenia z przyjemnością odkryją, że polska wieś obfituje w jedno i drugie! Jako miejsce na wypoczynek nie ma sobie równych, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób poszukujących wyciszenia i inspiracji.

W projekcie „Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem” znajdą Państwo gospodarstwa, które z pasją produkują dobrej jakości żywność (ekologiczną i tradycyjną) i dbają o środowisko naturalne, wykorzystując w swoich domach i firmach ekonomiczny i ekologiczny potencjał odnawialnych źródeł energii. Tak więc zatrzymując się w jednym z tych gospodarstw wybierają Państwo czystą i zieloną przyszłość!

Tutaj znajdą Państwo prawdziwe jedzenie i autentycznych ludzi. Tutaj też mogą Państwo poznać niepowtarzalny „smak polskiej wsi” i poczuć przyjemność płynącą z długich spacerów pośród pięknych, pagórkowatych krajobrazów, które dosłownie zapierają dech w piersiach!

Bez względu na preferencje, polska wieś zaskoczy Państwa i zachwyci cudowną mieszaniną piękna i bogactwa natury. Pobyt w gospodarstwach zamieszczonych w tym Katalogu będzie wspaniałą szansą na to, by docenić rolę, jaką gospodarze odgrywają w promowaniu czystych, przyjaznych dla środowiska technologii produkcji energii, które uzupełniają się nawzajem z ekologicznymi metodami wytwarzania żywności i naturalną troską o środowisko.

Urządzenia do pozyskiwania energii słonecznej, zarówno kolektory słoneczne do ogrzewania wody, czy też moduły fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób, chcąc obniżyć rachunki za prąd i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, decyduje się na zastosowanie tych nowych, przyjaznych technologii.

Zachęcamy więc do wypoczynku w Słonecznych Gospodarstwach. Tutaj zachowało się tradycyjne rolnictwo, tutaj mogą Państwo poznać na nowo dobrą jakość życia! Nie wierzcie nam na słowo – przyjedźcie i przekonajcie się sami. Korzystajcie razem z Waszymi rodzinami z gościnności tutejszych rolników i licznych uroków polskiej wsi!

Pamiętajcie, że zatrzymując się w jednym z gospodarstw uczestniczących w projekcie „Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem” wybierają Państwo czystą i zieloną przyszłość, przyczyniając się do tego, by Polska była jeszcze bardziej przyjaznym i przyjemnym miejscem dla nas i przyszłych pokoleń.

Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC
Sir Julian Rose, prezes ICPPC, rolnik i pisarz