PRZEJMOWANIE KONTROLI NAD WŁASNYM ŻYCIEM

Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne do EKOCENTRUM ICPPC pt. „Świat w oczach korporacji”. Prezentację wprowadzającą zrobią przedstawiciele Ruchu Działań Bezpośrednich „Saving Iceland” („Ratując Islandię”): Miriam (Anglia) i Haukur (Islandia). Od kilkunastu miesięcy współprowadzą oni intensywną kampanię edukacyjną w Islandii aby powstrzymać budowę wielkiej tamy…zobacz zdjęcia.
Spotkanie odbędzie się 11 maja (niedziela); początek godz. 15:00. PROSIMY O POTWIERDZENIE uczestnictwa do 9 maja: tel/fax: 0338797114, e-mail: biuro@icppc.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

…Islandia jest wulkaniczną wyspą na pólnocnym Atlantyku slynną ze swoich krajobrazów „ognia i lodu”, gdzie gorące zródla, lodowce i dzika przyroda łączą się w jedno. Jednak od pewnego czasu kilka korporacji American Aluminium wraz z rządem Islandii wdraża plan prowadzący do totalnej eksploatacji ogromnych zasobów energii tego odizolowanego, wyjątkowego środowiska. Dzika przyroda Islandii jest zagrożona przez przemysł ciężki…” – mówi Miriam Rose

…Obecnie wielkie tamy i elektrownie w szybkim tempie 'zapychają’ rzeki i fiordy Islandii pod plaszczykiem „zielonej energii” – wszystko dla zysku wielkich korporacji. Dobrze, że międzynarodowe organizacje wspierają naszą walkę o naturalne środowisko i piękno Islandii.” – mówi Haukur

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z serii „PRZEJMOWANIE KONTROLI NAD WŁASNYM ŻYCIEM”, które odbędzie się 6 kwietnia (niedziela) o godz. 15:00 w EKOCENTRUM ICPPC w Stryszowie.

Tytuł spotkania: „PIENIĄDZE I EKONOMIA”

Sir Julian Rose, prezes ICPPC, przedstawi kolejny fragment mającej się wkrótce ukazać książki jego autorstwa, w której m. in. mówi: „…Nowoczesne gospodarki narodowe i globalne, które zdominowały nasze życie, są szalenie destruktywne, zawierają bowiem psychopatyczny wyraz wyobcowania ludzi ze środowiska. Przywiązywanie nadrzędnej wagi do potęgi pieniądza kosztuje ludzkość utratę kontaktu z rzeczywistością i rosnącą alienację zarówno od środowiska, jak i współobywateli… Cała ekonomia powinna mieć zatem na celu stymulowanie i katalizowanie zdecentralizowanych, samowystarczalnych struktur, które dają ludziom szansę na większą niezależność. Ten proces musi koncentrować się na stopniowym realizowaniu naszego wrodzonego, ale w dużym stopniu nie wyrażonego, ludzkiego potencjału….”

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER WARSZTATÓW, które poprowadzi Jadwiga Łopata, laureat ekologicznej Nagrody Goldmana. ZAPRASZAMY do współpracy/podzielenia się swoimi doświadczeniami/ wszystkich zainteresowanych alternatywną ekonomią!

Dla przybyłych przygotujemy przekąski na bazie produktów ekologicznych i tradycyjnych.

Wstęp wolny, dotacje za posiłek (lub własne smakołyki) mile widziane 🙂

Ze względu na ograniczoną przestrzeń w naszej stodole-auli prosimy o potwierdzenie uczestnictwa najpóźniej do 2 kwietnia!

Poniżej dokładny adres miejsca spotkania oraz kontakty. Zapraszamy!
EKOCENTRUM ICPPC 34-146 Stryszów 156, tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl