Eko-Liderzy 20-lecia

Każdy może mieć prąd ze słońca przekonywali organizatorzy SŁONECZNEGO PIKNIKU W EKOCENTRUM ICPPC, który odbył się w Stryszowie 10 maja 2013 w EKOCENTRUM ICPPC. Licznie zebrani entuzjaści słonecznej energii mieli okazję zapoznać się z instalacjami słonecznymi, które pracują w EKOCENTRUM dostarczając prąd, ogrzewając wodę i pomieszczenia.

„W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Małopolski bowiem WFOŚiGW uruchomił dotacje do elektrowni słonecznych (fotowoltaicznych) w wysokości 50% . Dotacje dostępne są dla osób fizycznych…” – przekonywał Krzysztof Wietrzny, ekspert z dziedziny energetyki słonecznej, jeden z pionierów fotowoltaiki w Polsce www.solarshop.pl Krzysztof jest też twórcą EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Już teraz w EKOCENTRUM ICPPC można uzyskać szczegółowe informacje na temat dotacji biuro@icppc.pl . Dodatkowo 08-06-2013 (sobota) odbędzie się specjalna edycja warsztatów „Fotowoltaika w teorii i praktyce” poświęcona również zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem tej dotacji na budowę elektrowni słonecznej na własnym domu. Więcej informacji o warsztatach na stronie: http://eko-cel.pl/warsztaty/212-fotowoltaika-w-teorii-i-praktyce1

Prezentacja pod nazwą SŁONECZNY PIKNIK W EKOCENTRUM ICPPC była częścią Europejskich Słonecznych Dni (ESD), które już po raz trzeci obchodzone są w Polsce! W tym roku było około 90 wydarzeń w tym SŁONECZNY PIKNIK W EKOCENTRUM ICPPC.

EKOCENTRUM ICPPC – jest jedynym w Polsce miejscem gdzie można zobaczyć jak w sposób kompleksowy działają ekologiczne rozwiązania techniczne. Tutaj wszystkie urządzenia pracują np. produkując prąd, ogrzewając wodę i pomieszczenia lub oczyszczając ścieki. Praktycznie działające urządzenia bardzo ułatwiają zrozumienie zasad ich działania. EKOCENTRUM ICPPC odwiedzili m.i : następca tronu Wielkiej Brytanii, Książe Karol, Laureat Oskara, Pan Jan A.P. Kaczmarek, finalistki konkursu Miss Supranational.

Kampania społeczna Europejskie Słoneczne Dni trwa od 1 do 19 maja i organizowana jest w 19 krajach europejskich w tym samym czasie pod generalnym patronatem The European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF). W Polsce koordynatorem jest Instytut Energetyki Odnawialnej.

Więcej zdjęć [tutaj]